پیام روز: «اگر قدرت خطرپذیری در امور معمولی را ندارید، باید خودتان را برای معمولی بودن، آماده کنید.» جیم ران
۱۴۰۰ سه شنبه ۵ بهمن
بذر جوانه

واحد تولید بذر جوانه

تولید بذر قارچ (اسپان) با کیفیت مناسب، همواره یکی از دغدغه های تولیدکنندگان کمپوست و پرورش دهندگان قارچ بشمار می آید. عدم وجود لابراتوار های مناسب و پیشرفته تولید بذر در سطح کشور منجر به تولید بذر قارچ با کیفیت نامناسب گردیده است که بخش عمده ای از محصول تولیدی در واحدهای مختلف غیر اورجینال و کپی می باشد. در راستای رفع این معضل و پاسخگویی به نیاز انبوه واحدهای مختلف تولید کمپوست و به جهت جلوگیری خروج مبالغ هنگفت ارزی از کشور، لابراتوار مدرن و پیشرفته تولید بذر جوانه در سال 1394 تاسیس شد. این طرح عظیم ملی که بزرگترین لابراتوار تولید بذر در کشور می باشد با نظارت و مشاوره فنی شرکت Ital Spawn طراحی و توسط "واحد فنی و مهندسی جوانه" اجرا گردید.. این پروژه عظیم با ظرفیت تولید سالانه 5/1 میلیون لیتر بذر برای مصرف داخلی و 5/1 میلیون لیتر برای صادرت به کشورهای منطقه در زمینی به مساحت 2500 متر مربع احداث گردیده است و زمینه اشتغال بالغ بر 40 نفر از جوانان تحصیلکرده منطقه را فراهم آورده است.

پرسنل واحد تولید بذر جوانه با حضور کارشناسان زبده شرکت ITAL SPAWN و MYCELIA براساس جدیدترین شیوه های تولید بذر (اسپان قارچ) آموزش دیده اند. بذر تولیدی پس از کنترل های ویژه کمی و کیفی توسط دستگاههای پیشرفته آزمایشگاهی با نظارت کامل و تحت لیسانس شرکت ایتال اسپان تولید می شود.

از آنجایی که تولید بذر در فضای کاملا استریل و بهداشتی انجام می گردد و به لحاظ اهمیت فوق العاده ویژه ی کیفیت محصول تولیدی در کلیه ی مراحل پرورش قارچ، "مجموعه تولید بذر جوانه" با دارا بودن تجهیزات صنعتی و آزمایشگاه فوق العاده پیشرفته و مدرن و سیستم کنترل کیفی دقیق در یکایک مراحل تولید، محصول نهایی را با بالاترین کیفیت به مصرف کنندگان عرضه می نماید.

راه اندازی این مجموعه عظیم و مدرن تولید بذر ، برگ زرین دیگری در سوابق گروه شرکت های جوانه در جهت خدمت به اعتلای تولید و اقتصاد کشور عزیزمان ایران می باشد.


 
 
 


طراحی و اجرا: وب باکس پورتال