پیام روز: خداوند همه چیز را در یک روز نیافرید. پس چه چیز باعث شد که من بیندیشم می‌توانم همه چیز را در یک روز به دست بیاورم؟ چارلی چاپلین
۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۶ تير
بذر جوانه

واحد تولید بذر جوانه

تولید بذر قارچ (اسپان) با کیفیت مناسب، همواره یکی از دغدغه های تولیدکنندگان کمپوست و پرورش دهندگان قارچ بشمار می آید. عدم وجود لابراتوار های مناسب و پیشرفته تولید بذر در سطح کشور منجر به تولید بذر قارچ با کیفیت نامناسب گردیده است که بخش عمده ای از محصول تولیدی در واحدهای مختلف غیر اورجینال و کپی می باشد. در راستای رفع این معضل و پاسخگویی به نیاز انبوه واحدهای مختلف تولید کمپوست و به جهت جلوگیری خروج مبالغ هنگفت ارزی از کشور، لابراتوار مدرن و پیشرفته تولید بذر جوانه در سال 1394 تاسیس شد. این طرح عظیم ملی که بزرگترین لابراتوار تولید بذر در کشور می باشد با نظارت و مشاوره فنی شرکت Ital Spawn طراحی و توسط "واحد فنی و مهندسی جوانه" اجرا گردید.. این پروژه عظیم با ظرفیت تولید سالانه 5/1 میلیون لیتر بذر برای مصرف داخلی و 5/1 میلیون لیتر برای صادرت به کشورهای منطقه در زمینی به مساحت 2500 متر مربع احداث گردیده است و زمینه اشتغال بالغ بر 40 نفر از جوانان تحصیلکرده منطقه را فراهم آورده است.

پرسنل واحد تولید بذر جوانه با حضور کارشناسان زبده شرکت ITAL SPAWN و MYCELIA براساس جدیدترین شیوه های تولید بذر (اسپان قارچ) آموزش دیده اند. بذر تولیدی پس از کنترل های ویژه کمی و کیفی توسط دستگاههای پیشرفته آزمایشگاهی با نظارت کامل و تحت لیسانس شرکت ایتال اسپان تولید می شود.

از آنجایی که تولید بذر در فضای کاملا استریل و بهداشتی انجام می گردد و به لحاظ اهمیت فوق العاده ویژه ی کیفیت محصول تولیدی در کلیه ی مراحل پرورش قارچ، "مجموعه تولید بذر جوانه" با دارا بودن تجهیزات صنعتی و آزمایشگاه فوق العاده پیشرفته و مدرن و سیستم کنترل کیفی دقیق در یکایک مراحل تولید، محصول نهایی را با بالاترین کیفیت به مصرف کنندگان عرضه می نماید.

راه اندازی این مجموعه عظیم و مدرن تولید بذر ، برگ زرین دیگری در سوابق گروه شرکت های جوانه در جهت خدمت به اعتلای تولید و اقتصاد کشور عزیزمان ایران می باشد.


 
 
 


طراحی و اجرا: وب باکس پورتال