پیام روز: خداوند همه چیز را در یک روز نیافرید. پس چه چیز باعث شد که من بیندیشم می‌توانم همه چیز را در یک روز به دست بیاورم؟ چارلی چاپلین
۱۴۰۱ سه شنبه ۱۸ مرداد

 نامه وزیر جهاد کشاورزی به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

نامه وزیر جهاد کشاورزی به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تاریخ 1401/2/31  در خصوص برقراری اعمال معافیت بیمه سهم کارفرما تا ۵نفر برای واحدهای گل و گلخانه ای، گیاهان زینتی و قارچ خوراکی به شرح زیر است.

 

بسمه تعالی

تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین

جناب آقای دکتر عبدالملکی

وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی

با سلام و احترام

چنان که مستحضرید با توجه به محدودیت منابع آبی کشور، توسعه کشت در محیط های گلخانه ای و انتقال کشت از فضای باز به فضای بسته به منظور صرفه جویی در مصرف آب و افزایش بهرو وری تولید محصولات کشاورزی یکی از رویکردهای مهم نظام برنامه ریزی کشاورزی است و بدون تردید اعمال مشوق ها و سیاسیت های حمایتی، نقش موثری در تحقق اهداف توسعه کشت های گلخانه ای در کشور خواهد داشت.

با عنایت به تصویب نامه شماره ۱۰۶۲۵۴/ت۲۳ه در مورخ 1396/2/12 هیات وزیران در خصوص معافیت حق بیمه سهم کارفرما تا تعداد ۵نفر کارگر و با توجه به آن که در فهرست ضمیمه تصویب نامه فوق الذکر به صراحت به واحدهای تولید کشاورزی و نیز شرکت و اتحادیه های تعاونی روستایی و کشاورزی (که جنبه تولیدی، صنعتی و فنی داشته باشد) اشاره شده است. بنابراین فعالیت های مذکور در فهرست فعالیت های مشمول معافیت مذکور قرار دارد. علی رغم مصوبه مذکور، در برخی استان ها مفاد این مصوبه در خصوص واحدهای گلخانه ای و تولیدکنندگان گل و گیاهان زینتی و قارچ خوراکی در سال ۱۳۹۸ توسط سازمان تامین اجتماعی اجرایی نشده است.

 
 
 
تاريخ: ۱۴۰۱/۳/۲
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


طراحی و اجرا: وب باکس پورتال