پیام روز: به محض اینکه کاری در جهت منافع کسی انجام می‌دهید، نه تنها او به شما فکر می‌کند بلکه خداوند نیز به شما فکر می‌کند. پاراما هانسا یوگاناندا
۱۴۰۱ شنبه ۹ مهر

 در جشن گلریزان آبیک مطرح شد؛
در جشن گلریزان شهرستان آبیک مطرح شد که در ماه مبارک رمضان دو مرحله رزمایش کمک مومنانه در قالب توزیع بسته های معیشتی به نیازمندان به اجرا درمی آید.
به گزارش خبرنگار پایگاه جامع اطلاع‌رسانی آبیک، با آمدن ماه ضیافت الهی جشن گلریزان ویژه اجرای نهضت کمک مومنانه با حضور امام جمعه شهرستان آبیک، فرماندار آبیک، فرمانده سپاه ناحیه امام صادق علیه السلام شهرستان آبیک و جمعی از تولیدکنندگان، صنعتگران و مسئولان و اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاها در سالن آمفی‌تئاتر شهید آوینی فرهنگسرای باران این شهرستان برگزار شد.
ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای پی بردن به عظمت پروردگار
حجت الاسلام سیدمحمد حسینی‌میرامینی امام جمعه شهرستان آبیک در این مراسم ماه مبارک رمضان را بهترین فرصت برای پی بردن به عظمت پروردگار و ارزش قائل شدن برای خود دانست و اظهار کرد: سحرگاهان مباره مبارک رمضان، زمان مناسب برای خلوت کردن با خدای متعال است و می‌توان با عجز خود در برابر خدای مهربان، با خدا راز و نیاز و دردل کرد و از بهترین سلاح یعنی گریه در پیشگاه الهی برای سبک کردن بار گناهان استفاده کنیم.
وی افزود: در زمینه امور خیر، تعاریف مختلفی در دین وجود دارد که می‌توان به هبه (هدیه)، انفاق، ایثار و مواسات که مترادف همدلی و کمک مومنانه است، اشاره کرد.اگر خیران دلشان را به خدا گره بزنند و برای انجام کار نیکو و خداپسندانه رضایت الهی را در نظر بگیرند، دلی هدیه دهند یعنی از عمق وجود و صفای باطن هزینه کنند و نسبت به نیازمندان دغدغه‌مند باشند و حال آنان را درک کنند، مواسات محسوب می‌شود.
امام جمعه شهرستان آبیک ادامه داد: با محوریت مساجد افراد نیازمند را دقیق شناسایی کرده و نسبت به تقدیم بسته‌های کمک مومنانه به صورت عادلانه اقدام خواهیم کرد.
صنعتگران و تولیدکنندگان دیدگاه عاطفی و انسان‌دوستانه دارند
شهرام احمدپور فرماندار شهرستان آبیک فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای طرح مواسات و همدلی با وجود شیوع ویروس کرونا گفت: برای تحقق این فرمایش الهی، حرکت‌های بسیار ارزشمندی در کشور و به تبع آن در شهرستان آبیک آغاز و درابعاد وسیع گام‌های ارزنده‌ای برداشته شد.
وی افزود: صنعتگران، کشاورزان، تولیدکنندگان شهرستان آبیک در چرخه اقتصاد نقش بسزایی دارند که طی یک سال اخیر در رزمایش کمک مومنانه در چندین مرحله، دیدگاه عاطفی و انسان‌دوستانه دارند و مشارکت و مساعدت‌های لازم را داشته‌اند.
این مسئول ادامه داد: فرمانده سپاه ناحیه امام صادق علیه السلام شهرستان آبیک به جهت داشتن تجربه مسئولیت در بسیج سازندگی استان قزوین، ید طولانی در کمک به محرومین و نیازمندان دارد و منشأ خدمات بسیار خوبی در این شهرستان خواهند بود.
فرماندار شهرستان آبیک این را هم گفت که برخی از صنعتگران اذعان کرده‌اند که به دلایل مشغله نتوانسته‌اند در جشن گلریزان امروز شرکت کنند اما بخشی از مساعدت‌های خود را در اختیار سپاه ناحیه امام صادق علیه السلام شهرستان آبیک خواهند گذاشت.
صنعتگران و تولیدکنندگان درعرصه اقتصاد پیشتاز هستند
سرهنگ مهدی صادق‌پور فرمانده سپاه ناحیه امام صادق علیه السلام شهرستان  آبیک هم درادامه این جشن، صنعتگران و تولیدکنندگان را پیشتاز درعرصه اقتصاد و همچنین سربازان و فرماندهان جنگ اقتصادی ذکر کرد و گفت: سپاه این شهرستان با کمک خیران در ابعاد مختلف نهضت کمک مومنانه را اجرایی خواهد کرد که در حال حاضر بخشی از مواسات و همدلی در قالب تعمیر و بهسازی 20 واحد مسکونی نیازمندان از سوی جهادگران بسیجی بدون چشمداشت در حال اجراست.
وی افزود: با توجه به شرایط حساس کشور و در تنگنا قرار گرفتن مردم از نظر معیشتی، اگر از جامعه مهدوی و تمدن اسلامی سخن بگوییم اما به فکر  نیازمندان و محرومین نباشیم محل اشکال است و علاوه بر خیران و مردم، لازم است دستگاه‌های اجرایی و حمایتی در تحقق نهضت کمک مومنانه مسئولان سپاه را یاری رسانند.
این مسئول نظامی ادامه داد: در نیمه ماه مبارک رمضان یک مرحله از رزمایش کمک مومنانه و در عید سعید فطر هم مرحله دیگری از این رزمایش در شهرستان آبیک به اجرا درمی‌آید.
تاريخ: ۱۴۰۰/۱/۲۷
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


طراحی و اجرا: وب باکس پورتال