پیام روز: در دنیا تنها یک چیز وجود دارد که باعث می شود ما به آرزوهایمان دست نیابیم، ترس از شکست !
۱۳۹۸ دوشنبه ۳۰ ارديبهشت

 آغاز به کار واحد تحقیقات قارچ خوراکی و دارویی
***رفع موانع در حوزه تامین نهاده‌ها
 
مدیرکل دفتر امور گلخانه ها،قارچ خوراکی و گیاهان دارویی معاونت امور باغبانی کشور در حاشیه مراسم امضای این تفاهم نامه، راه اندازی واحد تحقیقات قارچ خوراکی و دارویی را از اهداف این تفاهم نامه عنوان کرد.
تقوی گفت: محورهای این تفاهم نامه شامل تحقیق، آموزش و ترویج می شود که با رویکرد رفع موانع در حوزه تامین نهاده‌ها مانند خاک پوششی و انتقال یافته های فنی به جامعه تولیدکنندگان قارچ خوراکی منعقد شده است.
وی افزود : این تفاهم نامه به منظور پاسخگویی به نیازهای تحقیقاتی تولیدکنندگان قارچ خوراکی منعقد شده و دفتر امور گلخانه ها، قارچ خوراکی و گیاهان دارویی معاونت باغبانی ناظر اجرای آن خواهد بود.
 
***استفاده از سایر ظرفیت های تحقیقاتی
تقوی تصریح کرد: پژوهشکده سبزی و صیفی به عنوان یک واحد تحقیقاتی مادر، می تواند از سایر ظرفیت های تحقیقاتی مانند دانشگاه ها و سایر مراکز تحقیقاتی برای نیازهای تحقیقاتی استفاده کند.
وی ادامه داد: این تفاهم‌نامه همکاری مشترک تحقیقاتی برای مدت ۵ سال پیش بینی شده و می تواند قابل تمدید باشد و با راه اندازی واحد تحقیقات قارچ خوراکی و دارویی، تحقیقاتی که تاکنون در این زمینه در بخش خصوصی انجام شده تجمیع و در مرحله بعدی مورد آزمایش و ترویج قرار می گیرد.
مدیرکل دفتر امور گلخانه ها، قارچ خوراکی و گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی خاطر نشان کرد: با این اقدام هم افزایی برای انتقال یافته های داخل و خارج صورت می گیرد.
وی اظهار داشت: این تحقیقات به روی موضوعاتی مانند تامین نهاده، کاهش ضایعات، مطالعات بازار،روش های پیشگیری و جلوگیری از خسارت های ناشی از آفات و بیماری ها و تحقیقات بنیادی بر روی بسترهای کشت و مواردی از این دست تاکید دارد.
تقوی گفت: بخشی از کاهش ضایعات از طریق افزایش ماندگاری قارچ خوراکی، شیوه بسته بندی و حمل و نقل صورت می گیرد که در نهایت منجر به افزایش تولید و صادرات خواهد شد.
 
 
 
انتهای پیام///
منبع: خبرگزاری روستا
تاريخ: ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


طراحی و اجرا: وب باکس پورتال