تاریخ: ۱۴۰۱/۲/۷
روز قارچ هلندی ۲۰۲۲ لغو شد

به گزارش هاگ به نقل از ماشروم متر روز های قارچ هلندی که برای روزهای ۶، ۷ و ۸ جولای (۱۶، ۱۷و ۱۸تیر ۱۴۰۱) برنامه ریزی شده بود، جمعه گذشته توسط برگزارکنندگان لغو شد. دلیل اصلی این تصمیم لغو تجمعی از غرفه داران برجسته این رویداد بود.

«تعداد لغوکنندگان به‌ویژه غرفه‌داران هلندی به حدی زیاد شده است که به گفته (هیئت مدیره) بنیان گزار روزهای قارچ، اعتبار روز قارچ ۲۰۲۲ به خطر می‌افتاد. بدون شرکت‌کنندگان و غرفه داران، مراسم روزهای قارچ دیگر نمی توانست به عنوان بستری برای نشست‌ها و تبادل دانش عمل کند و تنها هزینه های گزاف مزایای این نشست بود بنابراین، هیئت مدیره بنیان روزهای قارچ راهی جز لغو روز قارچ ۲۰۲۲ ندارد.

با این وجود هیات‌مدیره لغو روزهای قارچی را جمعه گذشته اعلام کردند. برخی از غرفه داران نگرانی‌های خود را در ماه مارس امسال ابراز کردند و به آن‌ها توصیه کردند که روزهای قارچ را تا سال ۲۰۲۳ به تعویق بیاندازند. از جمله دلایل اصلی این نگرانی‌ها محدودیت‌های کرونایی (سفر) در برخی مناطق جهان به ویژه در چین است. محدودیت‌های سفر نه تنها تاثیر منفی بر شرکت کنندگان دارد، همچنین بر روی بازدیدکنندگان رویداد نیز تاثیر منفی خواهد داشت. نگرانی دیگر در حال حاضر افزایش درگیری ها در اوکراین است. جو منفی سرمایه گذاری، مردم را نگران کرده و سوالات زیادی را به همراه داشته است. بنابراین زمان برگزاری روزهای قارچی در ماه جولای مناسب نیست.

این نگرانی ها به سازمان ابلاغ شد و اما سیگنال های مثبت از سوی دیگر منجر به تصمیم گیری سریعتر برای ادامه برگزاری این رویداد شد.

بحث‌های زیادی صورت گرفت، گروهی از غرفه‌داران احساس می‌کردند نبودن خبر از سازمان به معنی به تعویق افتادن آن به سال ۲۰۲۳ است.

در نتیجه، سازمان با لغو بسیاری از غرفه داران برجسته مواجه شد که باعث خالی ماندن یک طبقه بزرگ از نمایشگاه می شدند.

محاسبه درآمدهای حاصل از رویداد دیگر نمی توانست جایگزینی برای هزینه های رویداد باشد، بنابراین باید تصمیم برای لغو رویداد گرفته می شد.

سازمان برگزاری به کلیه غرفه داران و بازدیدکنندگان اطلاع رسانی کردند و در حال بررسی عواقب مالی آن برای همه دست اندرکاران است.

غرفه داران برجسته و سازمان دهندگان عمیقا بابت این موقعیت متاسف هستند، اما آنها همچنینبیان کردند که بی صبرانه منتظر سال آینده هستند، زمانی که شرایط بسیار بهتر و امیدوارانه برای برگزاری این رویداد باشد.